Tıklayınız.

Chatdefteri.com, Dene Yaşa ve FARK ET!


smiley Sohbet'e Başla!

Anneye Kandil Mesajları

8 Kasım 2020, Pazar Kategori: Güzel Sözler 3890 0

Mübarek Kadir Geceni kutlar, her şeyin gönlünden geçtiği gibi olmasını temenni ederim. Kandilin mübarek olsun canım annem. 

Kadir gecesinin sabahında, hepimizin günahlardan temizlenmiş, Allah’ın rahmetine mazhar olmuş kullardan olmamız duasıyla hayırlı kandiller annem.

Gecelerin de bir imamı vardır. Gecelerin imamı, en büyük imam Kur’an’ı Kerim’ı kalbinde taşıyan Kadir Gecesi’dir.  Gecen mübarek olsun annem.

Gün vardır, bin yıldan uzun gelir bize, bir yıl vardır bir günden kısa gelir bize. Bire bin yazılan bu gecede dua edelim Rabbimiz’e! Hayırlı kandiller melek annem.

Ya Rabbi! Hayatımızı Kur’an ve Sünnet çizgisinde Hak dostluğu, takva, azimet ve ihsan şuuru çerçevesinde yaşat. Kadir Gecemiz Mübarek Olsun güzel anam.

Kâ’b el-Ahbâr (r.a) buyurur ki: “Ulu Allah beldeler içinde Mekke’yi, aylar içinde Ramazan’ı, günler içinde Cumayı ve geceler içinde Kadir Gecesi’ni üstün kılmıştır.” Kadir gecemiz mübarek olsun annem.

İmkanların bittiği yerde iman vardır, derdin ne kadar büyük olursa olsun, derdinden büyük Allah  vardır. Selam ve dua ile Kadir gecen hayırlı olsun anne.

Kulun Rabbine yakın olduğu gecelerin en önemlisi? Kendisine dua edenleri geri çevirmeyen, günahları bağışlayan her şeyi bilen gören ve duyan Yüce Allah tüm dualarımızı kabul etsin. Kadir gecen mübarek olsun canım annem.

Bin aydan daha hayırlı olan Leyle-i Kadir gecen mübarek olsun. Allah bu ulvi geceyi İslam aleminin inşirahına vesile kılsın. Kandilin kutlu olsun güzel anam.

Rahmet, mağfiret ve arınma ayı olan Ramazan-ı şerifin son günlerine yaklaşırken, her yıl kadrimizi yüceltmek üzere gelen mübarek Kadir gecesine kavuşmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Hayırlara vesile olması dileğiyle Kadir gecemiz kutlu olsun anne…

Bin aydan daha hayırlı olan Kadir Gecesi’nde, kainatın yaratıcısı ve alemlerin Rabbi bağışlayıcı ve acıyıcı yüce Allah tüm dualarınızı kabul etsin canım annem.

Bugün unuttuğum kişileri hatırladığım gün değil, çok sevdiğim kişileri dua ile andığım özel bir gündür. Ben beni seven ümmetimi almadan cennete gitmem diyen bir Peygamberin (s.a.v) ümmeti olmanın hakkını verebilmek duası ile kandilimiz mübarek olsun anne.

Allah’ım! Gecemizi bin aydan hayırlı kıldığın gibi; Ömrümüzü de bin ömürden hayırlı kıl. Bizi salihler zümresiyle haşreyle. Kadir Gecen Hayırlı Olsun annem benim!

Sohbet siteleri büyümeye devam ettikçe yatırımlarına da sizler için hız kesmeden devam etti . Çağımızın değişen alışkanlıkları arasına giren Mobil chat Hizmet unsurunu telefonlarınıza kadar getirdik ve kullanılması en kolay olan mobil sitelerden birini oluşturduk . chat ekibi sizlerin en doğru sayfaya en kısa yoldan gitmenizi kestirerek sizleri doğru sayfaya yönlendirme konusunda yeni chat odası ile ön plana çıkıyor.

ANNEYE REGAİP KANDİLİ MESAJLARI

İlahi Esintilerin kalpleri okşadığı, bir anın bir asra bedel olduğu bu gece dualarda birleşmek dileğiyle, Kandilini kutlarım güzel annem.

Yoktan var eden varlığından haberdar eden yaratıp imtihan eden imtihan edip sabır veren Allah ‘ın tüm müminlerinin mübarek Regaip kandili mübarek olsun.

Bu mübarek Kandil gününde duaların kabul, amelin makbul hizmetin daim olsun. Saadetiniz kaim olsun. Regaip Kandilin mübarek olsun annem.

Bir kandil gülü savur sevdiklerine, size onlardan gülücükler getirsin öyle içten öyle samimi ol ki göz yaşlarını bile tebessüme çevirsin. Regaip Kandilin kutlu olsun annem.

Yıpranmış ve katılaşmış gönülleri rahmet esintileri ile yeşerten bu kutlu günde duaların kabul olması dileğiyle. Regaip Kandilin mübarek olsun canım annem.

Gül sevginin tacıdır, her bahar bir gül taçlanır. O gül ki Hz. Muhammed’i anımsatır. Onu hatırlayana gül koklatır. Gül kokulu sevgi dolu nice Regaip kandiller geçirmeniz dileğiyle anne.

Güneşi yüreğinde gözleri ufuklarda muhabbet yolcuları arasında cennet hesabı yapmayan cennetlikler arasında olman dileğiyle. Regaip Kandilin mübarek olsun melek annem.

Rabbimden çiçek istedik kırları bize armağan etti, ağaç istedik ormanları bahşetti, su istedik denizleri verdi, can istedik seni verdi. Mübarek Regaip Kandiliniz kutlu olsun melek annem.

Regaip istemek demek, bizde hayırlar isteriz ya Rab, biz de bağışlanmak dileriz ya Rab, bizleri de affeyle bizlere de hayırlar vesileyle. Regaip Kandiliniz mübarek olsun anne.

Allah’ım! Bizleri Regaip’le Sana rağbet eden, Miraç ile yücelen, Berat ile kurtuluşa eren, Kadrini idrak ederek Ramazan’ın sonunda cenneti hak eden kullarından eyle! Regaip Kandilin mübarek olsun annem.

Arş-ı Ala’nın kapılarının sonuna kadar açılıp rahmetin sağanak sağanak yeryüzüne yağdığı böyle bir gecede düşen damlaların seni sırılsıklam etmesi dileğiyle. Regaip Kandilin mübarek olsun annem.

Taşı mücevher, toprağı insan eden Allah’ım! Zerreyi güneş, damlayı deniz eden Allah’ım! Herkesin sıkıntısını çözen, zorluklarını kolaylaştıran Allah’ım! Bizlere razı olacağın, sana layık ameller işlemeyi nasip eyle. Kandiliniz mübarek olsun.

Bu gece kulun yalvarış ve yakarışlarını Yüce Mevla’ya sunacağı ve O’nun sonsuz affından merhametinden iyiliğinden bol bol yararlanacağı umut, huzur ve müjde gecesidir. Regaip kandiliniz hayırlı olsun!

Üç aylar olarak bilinen Recep, Şaban, Ramazan ayları manevi yönden daha önemli ve hayırlıdır. Recep ayının ilk Cuma gecesi Regaip kandilidir. Yani bu gece Allah’ın rahmet ve bağışlamasının bol olduğu gecedir. Edilen dualar, tövbeler bu gece kabul olunur. Yürekler bin bir nurla doludur. Kandiliniz kutlu olsun…

Her keder bir kader ile takdir edilir ve kedere değil kadere boyun bükenler nur ile temizlenir. Rabbim güzel yazılmış bir kader ve ona tebessümle boyun eğen bir teslimiyet nasip etsin. Dua ile Regaip kandilinizi kutlarım.

Borçlarımızdan ceza ve günahlarımızdan kurtulmak için bu gece dua edelim. Allah affeden ve bağışlayandır unutmayalım. Eller semaya kalkıp, yürekler bir atınca bu gece, gözler sevinç yaşlarıyla dolacak. Kandiliniz mübarek, dualarınız kabul olsun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir